ЗУСТРІЧ У ДЕРЖАВНОМУ АРХІВІ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Проф. Марина Палієнко, Олена Носенко, д-р Раїса Воробей (директор Державного архіву Чернігівської області), проф. Сергій Леп'явко, Державний архів Чернігівської області

Знайомство з Черніговом неможливо без відкриття однієї з його найдорогоцінніших скарбниць – Державного архіву Чернігівської області. І студентам-архівознавцям Шевченкового університету надзвичайно пощастило – 19 квітня відбулась дуже цікава й насичена лекція-презентація у самому серці Чернігова, в історичній будівлі архіву, що розташований у колишньому будинку архієпископа, спорудженому наприкінці XVIII ст. на території Чернігівського дитинця.


Студенти мали унікальну можливість побачити оригінали універсалів гетьманів Дем’яна Многогрішного, Івана Скоропадського, Кирила Розумовського, автографи Тараса Шевченка, Марка Кропивницького, Марії Заньковецької, Бориса Грінченка, Максима Рильського, раритетні церковні документи, геральдичні зображення тощо.

Колектив кафедри висловлює свою щиру вдячність директору Державного архіву Чернігівської області кандидату наук з державного управління Раїсі Борисівні ВОРОБЕЙ та завідувачці відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату Олені Володимирівні НОСЕНКО за знайомство з основними напрямами роботи архіву та його найціннішими фондами, відвідання архівосховища. Вдячні за поповнення книжкового зібрання кафедри інформаційними архівними виданнями, чудовим фотоальбомом „Раритети Державного архіву Чернігівської області”.
Будемо дуже раді плідному розвитку нашої співпраці з чернігівськими архівістами і сподіваємось на нові зустрічі, реалізацію спільних освітньо-наукових та архівних проектів!

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки