НЕЙМОВІРНА ПОДОРОЖ ДАВНІМ ЧЕРНІГОВОМ

19 квітня 2019 р. колектив кафедри архівознавства, студенти та випускники архівознавчої спеціалізації Шевченкового університету мали чудову нагоду насолодитися неповторною атмосферою давнього Чернігова, унікальними соборами та пам’ятками світового значення. Відкрити завісу таємниць стародавнього культурного і політичного центру Русі дозволила глибока і надзвичайно цікава, захоплююча екскурсія відомого вченого-медієвіста, знавця чернігівських старожитностей доктора історичних наук, професора Сергія ЛЕП’ЯВКА. Чаруюча краса Спаського та Борисоглібського соборів, таємничі Антонієви печери Іллінської церкви, розписи та цегляна кладка Церкви Параскеви П’ятниці залишили в пам’яті і серці кожного незабутні враження!

Борисоглібський собор
Катерининська церква
Іллінська церква з Антонієвими печерами
Спаський собор у Чернігові
Церква Параскеви П’ятниці

А ще були мандрівки чернігівським валом, захоплююче знайомство з унікальними документами Державного архіву Чернігівської області – за що величезна вдячність колегам-архівістам, директору архіву Раїсі ВОРОБЕЙ (докладний репортаж про „архівні” відкриття попереду).
Висловлюємо свою щиру вдячність професору Сергію Леп’явку за незабутню подорож Черніговом, можливість відчути його красу, самобутність та дізнатися цікаві, маловідомі факти з історії міста! Раді, що до нас змогли приєднатися наші друзі та колеги з інших університетів, а на теплу згадку про поїздку залишилась чудова праця С. Леп’явка „Ілюстрована історія Чернігова”.

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки