ПОВЕРНЕННЯ В ALMA MATER: ЗУСТРІЧ З КУРАТОРОМ БІБЛІОТЕКИ І АРХІВУ ІМ. Т.ШЕВЧЕНКА У ЛОНДОНІ д-ром ЛЮДМИЛОЮ ПЕКАРСЬКОЮ

2 квітня 2019 р. на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась зустріч з куратором Бібліотеки і Архіву ім. Т. Шевченка у Лондоні д-ром ЛЮДМИЛОЮ ПЕКАРСЬКОЮ, організована кафедрою архівознавства та спеціальних галузей історичної науки спільно з Науковою бібліотекою ім. М. Максимовича.
Людмила Пекарська – відомий історик, археолог, музеєзнавець та громадська діячка – представила результати своєї багатолітньої плідної праці в музеях України, Великої Британії, США, Німеччини, участі в археологічних розкопках в Україні, Австрії, Болгарії та Росії. Після закінчення історичного факультету Шевченкового університету вона працювала в Історичному музеї у Києві, згодом (у 1991-2001 рр.) – у Британському музеї у Лондоні (Department of Medieval and Later Antiquities).


Родзинкою першої частини зустрічі стала презентація монографії д-ра Пекарської “Jewellery of Princely Kiev: The Kiev Hoards in the British Museum and the Metropolitan Museum of Art and Related Material” (London, Mainz, 2012), яка стала результатом ґрунтовного дослідження пам’яток ювелірного мистецтва Київської Русі у зібраннях Британського музею у Лондоні та Метрополітен Музею у Нью-Йорку.
Ця надзвичайно цінна, багато ілюстрована книга була подарована Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича, за що щиру вдячність авторці висловили директор Бібліотеки проф. Олег Сербін та декан історичного факультету проф. Іван Патриляк.


Друга частина зустрічі була присвячена діяльності та характеристиці зібрання Бібліотеки і Архіву ім. Т. Шевченка у Лондоні, внеску української повоєнної еміграції у збереження української історико-культурної спадщині.
Значення цієї установи для знайомства європейської спільноти з українською культурою, її важливу роль у плеканні національної ідентичності підкреслила у заключному слові проф. Марина Палієнко, яка подякувала дорогій гості за надзвичайно цікавий виступ та цінний подарунок.


У цей день історичний факультет зібрав тих, кому цікава доля українських культурних цінностей, місць нашої історичної пам’яті – істориків, архівістів, археологів, бібліотекарів, музейників, мистецтвознавців. Окрім університетської аудиторії – студентів та викладачів кафедр архівознавства, археології, історії мистецтва, представників інших історичних спеціалізацій, наших колег-співорганізаторів – Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича, до Університету завітали колеги з Інституту історії, Центрального державного архіву зарубіжної україніки, відділу україніки НБУВ, Музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків та ін.


Шановна гостя відвідала кафедру архівознавства, на якій поспілкувалась з викладачами та випускниками, обговорила плани подальшої творчої співпраці із вивчення архівної україніки у Великій Британії. Побувала Л. Пекарська й на кафедрі археології, де завідувач проф. Р. Терпиловський розповів колишній випускниці про сучасні дослідження та ознайомив з колекцією Археологічного музею.


Дуже яскравою була екскурсія до відділу рідкісних книг та рукописів Університетської Бібліотеки, під час якої науковий співробітник Дмитро Лукін познайомив з раритетними виданнями і цінними рукописами, за що п. Пекарська висловила йому свою щиру вдячність.
Мабуть найбільш зворушливими у цей день були слова Людмили Пекарської, звернені до студентства рідного Шевченкового університету, про її любов до Alma mater та щиру вдячність викладачам, яку вона зберегла на все життя!

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки