Городиська Христина

Городиська Христина:

“Мене цікавить першооснова історичної науки – джерело, адже наукові інтереси історика не обмежені лише хронологією тих чи інших подій, а сконцентровані саме на їх проблематиці. Аналізуючи будь-яку проблему, підтвердження або спростування фактів дослідник знаходить саме в джерелі.

Сфера моїх наукових інтересів – джерела особового походження з історії дисидентського руху в Україні, які являють собою творіння непідкореної тоталітарній системі еліти. Ця категорія джерел відрізняється і особливо цінна тим, що надає можливість сприймати події того часу очима їх учасників та порівнювати з офіційною інформацією, що подавалася в різного роду документах. Більш того, існує велика кількість важливих відомостей, які містяться виключно в цих джерелах, що відображають екзистенціальні погляди дисидентів. Джерела особового походження дозволяють простежити розвиток засобів боротьби дисидентів, розвиток окремих організацій і руху в цілому.

Цитуючи Клемента Роджерса, скажу: «Історія не повторюється – просто історики повторюють один одного», щоб цього не траплялось, а кожен з нас зберігав свою індивідуальність та самобутність наукових поглядів, потрібно звертатись саме до дослідження джерел.”