Міжнародний круглий стіл: “Депортації, примусові переселення та вимушені переміщення: в житті народів, у долі людей”

Історичний факультет Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
за участю Інституту історії імені А. Бакіханова
Національної академії наук Азербайджану (Азербайджанська республіка),
Відділу україністики Інституту філології Вроцлавського університету(Республіка Польща)

запрошують взяти участь у Міжнародному круглому столі
“Депортації, примусові переселення та вимушені переміщення:
в житті народів, у долі людей”,
який відбудеться 17 жовтня 2014 р.

Серед багатьох драматичних і правдиво трагічних сторінок в історії України і Польщі радянського періоду окреме місце обіймають депортації, переміщення і переселення. Минає 70 років, коли 9 вересня 1944 р. була укладена угода “Про евакуацію українського населення з території Польщі і польських громадян з території УРСР”. За неї десятки тисяч українців і поляків були змушені покинути країну проживання. Ці драматичні події зберігаються в історичній пам’яті як українського, такі польського народу. Прикметно, що у повоєнний час явище переміщення, переселення і депортацій трапились в житті й інших народів, які населяли СРСР, зокрема азербайджанського, білоруського, грузинського, литовського, кримськотатарського, молдаванського. Тому ця проблема потребує спільного міждисциплінарного дослідження істориків, політологів, правників, етнологів, ін. Даний захід покликаний, головне, започаткувати співпрацю українських, азербайджанських, польських, білоруських, кримськотатарських та інших учених у вивченні спільних складних й актуальних історичних проблем. А також організувати багатосторонній діалог, обмін думками з важливих гуманітарних питань, налагодити системну й систематичну роботу з метою вироблення фахових і вичерпних відповідей на них.

Тематичні напрями роботи круглого столу:

Історико-політологічний та правовий аспект депортацій, переселень і переміщень народів;
Соціально-демографічні наслідки депортацій, примусових переселень і переміщень людей;
Невідомі та маловідомі події депортацій, переселень і переміщень народів та людей;
Усна історія та її роль у дослідженні депортацій, переселень і переміщень;
Повсякденне життя депортованих, переселених і переміщених осіб.

До участі запрошуються співробітники науково-дослідних установ, архівів і музеїв, викладачі вищих навчальних закладів, які є фахівцями й експертами з новітньої історії, політології та права України, Польщі, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Литви та Молдови.

Робочі мови: українська, російська, польська.

За результатами роботи міжнародного круглого столу буде видруковано збірник матеріалів “Депортації, примусові переселення та вимушені переміщення: в житті народів, у долі людей”.

Місце проведення:
Україна, 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет, ауд. 349, початок о 10-00.

Оргкомітет конференції