Зустріч з генеральною директоркою Національного архіву Швеції пані Карін Острем Іко.

12 листопада 2021 р. завідувачка кафедри архівознавства професор Марина Палієнко взяла участь у надзвичайно важливій події, що відбулася в Укрдержархіві – зустрічі Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова з генеральною директоркою Національного архіву Швеції Карін Острем Іко (Karin Aström Iko).

За пропозицією шведської сторони консультації керівників державних архівних служб України та Королівства Швеція відбулися у форматі дискусії, у ході якої учасники обмінялися інформацією про стратегічні напрямки розвитку архівної справи в обох державах, що передбачає демократизацію діяльності державних архівів та її наближення до потреб користувачів, досвідом забезпечення доступу до архівних документів.

Анатолій Хромов акцентував увагу на тому, що архівна галузь в Україні змінюється, стає більш відкритою та доступною для споживачів архівної інформації, зростають темпи цифровізації архівних документів.

Карін Острем Іко зазначила, що ця зустріч є важливим кроком у налагодженні двостороннього співробітництва, яке передбачатиме обмін інформацією, досвідом, стажування архівістів, проведення спільних заходів у вигляді наукових конференцій та семінарів.

Зі сторони Національного архіву Швеції участь у зустрічі взяли заступниця генеральної директорки Національного архіву Швеції Анна-Карін Гермодссон (Anna Karin Hermodsson) та керівник відділу збереження Йоганна Фріз Маркієвич (Johanna Fries Markiewicz).

З української сторони учасниками дискусії були перший заступник Голови Державної архівної служби України Тетяна Ємельянова, начальник управління комунікацій Укрдержархіву Юлія Прилепішева, директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України Ольга Бажан та директор Центрального державного електронного архіву України Юрій Ковтанюк.

Марина Палієнко під час спілкування з шведськими колегами наголосила на важливості поглиблення міжнародної співпраці між архівістами та викладачами архівознавчих дисциплін, зацікавленні українських дослідників у вивченні архівної україніки, що зберігається в Національному архіві та інших архівних, бібліотечних та музейних установах Швеції, перспективах стажування і практики студентів Шевченкового університету у Швеції.

Одним з яскравих свідчень перспективності і продуктивності розвитку українсько-шведських культурних взаємин є участь у виставковому проєкті «Раритети української козацької держави – Гетьманщини ΧVII–XVIII століть до 30-річчя Незалежності України», де було презентовано Конституцію Пилипа Орлика з фондів Національного архіву Швеції.

Зустріч з провідними шведськими архівістами стала важливим кроком для розширення професійної та наукової українсько-шведської співпраці.

 

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки