МУЗЕЙНИЙ АРХІВ: ОНЛАЙН ЛЕКЦІЯ

19 листопада 2021 р. для студентів освітньої програми «Архівістика та управління документацією» відбулась онлайн лекція випускниці архівознавчої кафедри Шевченкового університету Марії КУЛІНІЧ – кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника, куратора Наукового архіву Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків на тему: «МУЗЕЙНИЙ АРХІВ: ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ, КОМПЛЕКТУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ФОНДІВ».

Під час лекції студенти мали чудову можливість поспілкуватися з справжнім професіоналом своєї справи, довідатися про склад архівних фондів одного з найбільших та найцікавіших музеїв України. Вони отримали актуальну інформацію про специфіку організаційної й наукової роботи архівіста у музеї, історію та склад колекцій, застосування сучасних методів та інформаційних технологій в архівній справі.

Лекція супроводжувалася яскравою та змістовною презентацією, яка давала можливість аудиторії візуалізувати цінні експозиції й документи та відчути атмосферу Національного музею мистецтв. Особливо жвавим виявилося обговорення порушених під час виступу питань, що засвідчило справжню зацікавленість студентства темою лекції та її викладенням. Зокрема, дискутувалися проблеми реституції, можливостей дослідницької роботи в архіві музею, оцифрування документів та створення баз даних.

Такі лекції та зустрічі з професіоналами, випускниками Університету по-справжньому аргументують та зацікавлюють у вивченні основ професії, мотивують студентів до здобуття нових знань та практичних навичок у сфері архівістики.

Щиро дякуємо Maria Kulinich за цікаву, змістовну лекцію та сподіваємося на подальший розвиток нашої творчої співпраці!
Також дякуємо всім учасникам за зацікавлення та дискусію, а Мілані Срібняк – за афішу заходу!

 

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки