ВЕБІНАР ПРО УКРАЇНСЬКІ АРХІВНІ КОЛЕКЦІЇ У СЛОВ’ЯНСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ В ПРАЗІ

12 квітня 2023 року студенти ОП «Архівістика та управління документацією» мали чудову можливість познайомитись з організацією роботи та цінними українськими зібраннями у фондах Слов’янської бібліотеки – Національної бібліотеки Чеської Республіки під час вебінару, проведеного співробітницею бібліотеки, дослідницею україніки Анною Хлєбіною.

Під час вебінару було охарактеризовано історію формування колекцій, принципи та шляхи комплектування бібліотечних та архівних фондів, особливості опрацювання та систематизації документів, їхньої атрибуції та описування, організації зберігання та використання.

Студенти мали унікальну можливість разом з бібліотекаркою відвідати приміщення цієї інституції у славетному Клементинумі в історичному центрі Праги, подивитися читальні зали, робочі кабінети, сховища з документами. Особливе зацікавлення викликали як самі документи з історії визвольних змагань та української еміграції, так і підходи щодо їх зберігання, реставрації, напрями та перспективи використання.

Наприкінці зустрічі студенти взяли діяльну участь в обговоренні різних сюжетів, які були представлені під час лекції, поставили низку запитань щодо особливостей доступу та використання інформації, цифровізації документів.

Модератор зустрічі проф. Марина Палієнко висловила щиру вдячність Анні Хлєбіній за яскраве представлення фондів Слов’янської бібліотеки, а також наголосила на важливості поглиблення співпраці архівознавчої кафедри та історичного факультету з чеськими колегами для втілення спільних наукових та освітніх проєктів.

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки