УГОРСЬКИЙ ДОСВІД ІНФОРМАТИЗАЦІЇ

16 березня 2023 р. студенти 2 курсу ОП «Архівістика та управління документацією» відвідали Національну бібліотеку України імені Ярослава Мудрого, де відбулася лекція-зустріч з аташе з питань культури та освіти Посольства Угорщини в Україні паном Міхаєм Грубером на тему «Публічні фонди у державній службі».

Захід був присвячений публічним фондам архівів, бібліотек та музеїв Угорщини. Наголошувалося на процесах модернізації IT та особливостях диджиталізації угорських установ, логістичних можливостях та кадровому забезпеченні, архівуванні, обробці інформаційних ресурсів, забезпеченні вільного доступу до інформації.

Окрема увага була приділена бібліотеці як важливому суспільному і комунікаційному простору. Наголошуючи на важливості відвідання бібліотек, розвитку їхнього сучасного іміджу, Міхай Грубер підкреслив, що «бібліотека, у яку ми приходимо з дитинства, виховує у нас кращі якості, які будуть додавати нам переваг у майбутньому». На прикладі Бібліотеки імені Ервіна Сабо у Будапешті характеризувалися процеси осучаснення класичного формату та діяльності установи.

Під час обговорення студенти Артем Лушнік та Микита Халецький запитували пана аташе про угорський досвід охорони культурної спадщини, про технічне оснащення та матеріальне забезпечення бібліотек, архівів та музеїв Угорщини, про законодавчий захист культурних пам’яток тощо.

Подібні зустрічі є дуже корисними для поширення позитивного закордонного досвіду діяльності бібліотечних, архівних та музейних установ.  Дякуємо організаторам та пану Міхаю Груберу за надану студентам можливість долучитися до джерел майбутньої професії.

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки