ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА КАФЕДРИ

Докторка історичних наук, професорка, завідувачка кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Галина Коцур і доктор історичних наук, професор кафедри етнології та краєзнавства Анатолій Коцур побували на Сумщині, де відвідали Вільшанський ліцей, Вільшанської територіальної громади, Роменського району. Вони зустрілись із старшокласниками та вчителями закладу середньої освіти. В умовах російсько-української війни та особливостей шкільного навчання на прикордонні важливою складовою освітнього процесу кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки є профорієнтаційна робота, яка допоможе майбутнім абітурієнтам у виборі своєї професії.

Професорка Галина Коцур презентувала ОП «Архівістика та управління документацією», спеціальність: 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа. Звернула увагу на важливість майбутнього фаху в умовах сьогоднішніх викликів. Наголосила на значимості архівів, як основі історичної, культурної спадщини, безцінному інформаційному джерелі. Г. Коцур розповіла про те, які дисципліни вивчають майбутні архівісти, де проходять навчально-виробничі практики, різнобарв’я насиченого студентського навчального, наукового, спортивного життя, побуту та дозвілля, безпеки в умовах воєнних викликів тощо.

Ліцеїсти щиро зацікавилися презентованою спеціальністю, про яку вони дізнались вперше, а тому у них з’явилося чимало запитань, на які Галина Коцур дала ґрунтовну відповідь, роздала інформаційний матеріал про спеціальність кафедри, звернулася до аудиторії наполегливо вивчати історію України, зберігати пам’ять свого роду, примножувати традиції українського народу і запросила вступати на навчання до Шевченкового університету. Зустріч пройшла в дружній, гостинній атмосфері.

Також, у рамках зустрічі професори ознайомилися з роботою навчального закладу, відвідали бібліотеку та музей, подарували школі понад десяток сучасних книг на історичну, архівознавчу, етнологічну та краєзнавчу тематику і залишили записи в Книзі відгуків почесних гостей.

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки, професори Галина й Анатолій Коцури вдячні за організацію зустрічі директорці Вільшанського ліцею Валентині Захарченко; вчительці історії, керівнику гуртка «Знавці рідного краю», завідувачці шкільного музею Валентині Бабенко; шкільній бібліотекарці Світлані Козачок; вчителям і учням закладу середньої освіти.

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки