14 березня студенти 2 і 3 курсів освітньої програми «Архівістика та управління документацією» разом із завідувачкою кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки, докторкою історичних наук, професоркою Галиною Георгіївною Коцур та докторкою історичних наук, професоркою Інною Олександрівною Демуз відвідали найбільшу спеціальну книгозбірню Києва – Національну наукову сільськогосподарську бібліотеку Національної академії аграрних наук України.
Директор бібліотеки академік Віктор Анатолійович Вергунов і його заступниця, кандидатка історичних наук Людмила Михайлівна Татарчук ознайомили гостей з історією установи, яка, поєднуючи функції, завдання і напрями академічної та загальнодержавної галузевої бібліотеки, в питаннях теорії та практики реалізовує державну програму підвищення ефективності інформаційно-бібліотечного й наукового забезпечення вітчизняного агропромислового виробництва. Студентам презентували довідково-пошуковий апарат, складовими якого є цілий ряд традиційних каталогів і картотекта, звичайно ж, електронний, що вміщує записи всіх надходжень з 2000 р. Він включений до переліку міжнародних науково-технічних баз даних і довідкових ресурсів, до яких надано безоплатний доступ в Інтернеті.
Майбутні фахівці-архівісти ознайомилися із понад мільйонним документно-інформаційним потенціалом бібліотеки. На них велике враження справили надзвичайно цінні й унікальні книжкові колекції, що зберігаються в установі: 1) «Фонд видань, випущених у XIX столітті з сільськогосподарської тематики ННСГБ» (10 300 примірників); 2) «Колекції наукових видань 1901–1917 років із фондів ННСГБ НААН» (32 983 примірників), які за Розпорядженням уряду України віднесені до категорії національного надбання. Захоплення викликала й унікальна колекція «Золотий буряк», яка вміщує німецькі, польські, чеські, французькі, американські, італійські та інші видання з цукровиробництва.
Студенти були в захваті від багатоаспектної діяльності бібліотеки в частині розв’язання фундаментальних і прикладних завдань, спрямованих на подальший розвиток сільського господарства, інформаційно-бібліотечної справи та вітчизняної історії науки і техніки.
Колектив бібліотеки висловив свої сподівання на те, що нова зміна фахівців зі своїм баченням майбутнього, ідеями щодо інновацій в інформаційній, бібліотечній та архівній справі зможе підняти престижність професії архівіста.
Студенти кафедри висловили щиру вдячність за гостинність працівників бібліотеки, за неймовірно цікаву й пізнавальну інформацію про утаємничений світ книги та книгозбірні. На пам’ять про цей незабутній день зробили фото.