ВИВЧЕННЯ АУДІОВІЗУАЛЬНОЇ СПАДЩИНИ

1 листопада 2017 року студенти першого курсу магістерської програми спеціалізації «Архівознавство» відвідали Центральний державний архів кінофотофонодокументів України імені Г. С. Пшеничного, що є одним з найперших у світі спеціалізованих кінофотофоноархівів та провідною українською архівною установою зі зберігання аудіовізуальних документів з історії України і пов’язаних з нею подій зарубіжної історії.

Упродовж трьохгодинної, насиченої екскурсії-практикуму заступник директора, кандидат історичних наук Тетяна Олександрівна Ємельянова ознайомила студентів з основними напрямами діяльності архіву, формуванням та складом його фондів, особливостями організації зберігання та описування аудіовізуальних документів. Студенти відвідали каталог, читальний зал, кінозал, архівосховища, лабораторії для відтворення та оцифрування кінострічок, працівникам яких для успішної роботи зі складною апаратурою потребуються спеціальні знання та навички. Під час заняття було проведено також практикум з експертизи цінності фотодокументів. У кінозалі студенти мали нагоду переглянути кінохроніку та окремі документальні кіносюжети, що зберігаються у фондах архіву.

Екскурсія залишила позитивні враження та посилила прагнення колективу архівознавчої кафедри до поглибленої співпраці зі співробітниками архівних установ України з метою більшої інтеграції навчального процесу у професійне архівне середовище, розширення можливостей проведення лекційних і практичних занять для студентів кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки в архівах.

(Інформацію підготував Андрій Сорокін

студент 1 курсу магістратури спеціальності «Архівознавство»)

 

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки