7 квітня 2017 р. у рамках освітнього проекту «Архівна аудиторія історика» у Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбувся семінар-практикум для студентів і аспірантів історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, організований спільними зусиллями архіву та факультету. У роботі семінару взяли участь декан історичного факультету проф. І.К. Патриляк, завідувач кафедри архівознавства проф. М.Г.Щербак та професори кафедри Я.С.Калакура і М.Г.Палієнко, а також архівісти та представники провідних академічних інституцій – Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України (директор проф. Г.В.Папакін) та Інституту історії України НАН України (проф. Р.Я.Пиріг, О.Є.Лисенко).
Семінар був присвячений 80-річчю від дня народження відомого українського історика-архівіста Анатолія Кентія (1937–2010), який залишив яскравий слід в історичній науці та пам’яті сучасників своїми дослідженнями політичної історії України ХХ ст., національно-визвольного руху, упорядкуванням та введенням до наукового обігу надзвичайно цінного зібрання документів української політичної еміграції, відомого під назвою «Празький архів».
У своїх виступах проф. Я.С.Калакура та проф. М.Г.Щербак наголосили на значущості особи та ролі історика-архівіста у збереженні, вивченні та інтерпретації архівних документів для багатовимірної реконструкції історичних подій і процесів. Директор архіву О.В.Бажан та проф. М.Г.Палієнко акцентували увагу аудиторії на джерельному значенні та унікальності архівної колекції «Український музей у Празі», наукове опрацювання якої було здійснено А.В.Кентієм. Проф. І.К.Патриляк у своєму виступі згадав про свої зустрічі з істориком-архівістом, підкреслив значення його документальних праць для вивчення історії Другої світової війни, діяльності ОУН та УПА.
Студенти та аспіранти, які взяли участь у роботі семінару, отримали можливість ознайомитись з особливостями творчої лабораторії історика-архівіста, ще раз пересвідчитись у важливості архівних студій для історичних досліджень. Для них була проведена оглядова екскурсія фондами ЦДАГО України, що дозволило їм доторкнутися до цінних першоджерел.