НАТХНЕННІ ЗУСТРІЧЧЮ: АРХІВ-МУЗЕЙ ЛІТЕРАТУРИ І МИСТЕЦТВА у ШЕВЧЕНКОВОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

8 листопада 2018 р. на історичному факультеті у рамках проекту «Архіви історії», започаткованого 2017 р. кафедрою архівознавства та спеціальних галузей історичної науки, відбулася презентація діяльності та фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України. У зустрічі взяли участь директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова та співробітники Архіву-музею – випускники історичного факультету Шевченкового університету.
Відкрили зустріч завідувач кафедри архівознавства проф. Марина Палієнко та заступник декана історичного факультету з наукової роботи к.і.н. Тарас Пшеничний, які у своїх виступах підкреслили джерельне значення матеріалів, які зберігаються у ЦДАМЛМ України, для вивчення українського мистецтва та історико-культурної спадщини в цілому, наголосили на важливості поглиблення творчих контактів між історичним факультетом та архівними установами.
Директор Архіву-музею О. Чижова охарактеризувала основні напрями діяльності установи та яскраво презентувала аудиторії найцікавіші документи з архівного зібрання. З особливим зацікавленням були сприйняті виступи представників молодої генерації архівістів, які нещодавно закінчили свої студії у стінах Шевченкового університету. Вони розповіли не лише про специфіку своєї роботи, основні проекти, у реалізації яких вони беруть діяльну участь, але й поділились власною візією архіву, своїм захопленням творчою спадщиною митців, небайдужим ставленням до збереження та вивчення історичних реліквій, які перебувають на зберіганні у фондах Архіву-музею. Цікавим і креативним був відеоряд – уривки з документальних фільмів, фрагменти он-лайн виставок, і особливо – міні-фільми із «зізнанням у коханні» до архіву і професії.
Особливою теплотою було пронизано спілкування з дорогими гостями на архівознавчій кафедрі – всі згадували із щирістю і теплотою роки навчання в Alma mater, цікаві лекції, події, близьких серцю викладачів та друзів. І що важливо – накреслили перспективи майбутніх спільних проектів ЦДАМЛМ України із кафедрою архівознавства, а також Музеєм історії Університету (сердечна вдячність директору Музею к.і.н. Людмилі Кругловій за чудову екскурсію та сприяння співпраці наших установ).
Сподіваємось, що ця зустріч сприятиме зацікавленню молодого покоління істориків – студентів нашого факультету – у проведенні архівних пошуків, дослідженні «архівних таємниць» та популяризуватиме позитивний, креативний імідж архівістів у суспільстві.
Висловлюємо щиру вдячність директору ЦДАМЛМ України О. Чижовій та всім архівістам – учасникам зустрічі за чудову презентацією та співпрацю!
Пишаємося нашими випускниками!!! Чекаємо на нові зустрічі!

Фоторепортаж підготували студенти магістратури спеціалізації “Архівознавство” М.Гончаренко і Н.Сідько.

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки