МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВИЙ ФОРУМ у м. МАРІБОР (СЛОВЕНІЯ)

Учасники форуму проф. Мирослав Новак (Словенія), проф. Марина Палієнко (Україна), проф. Стефано Аллегрецца (Італія)
Учасники форуму проф. Мирослав Новак (Словенія), проф. Марина Палієнко (Україна), проф. Стефано Аллегрецца (Італія)

15–16 березня 2019 р. у словенському місті Марібор відбувся 7-й міжнародний науковий симпозіумAll About People: Future Fit”, організований Університетом Alma Mater Europaea. У цьому репрезентативному міжнародному форумі взяли участь понад 350 представників з 20 країн світу – спеціалістів у галузі медицини, демографії, геронтології, клімату та навколишнього середовища, інформаційних технологій, інноваційної освіти, а також архівного та документального менеджменту. За визначенням провідних європейських учених – засновників Alma Mater Europaea (AMEU) – ці галузі знань та професійної діяльності є надзвичайно важливими у сучасному суспільстві, оскільки значною мірою визначають перспективи розвитку людської цивілізації.

Виступ президента Європейської академії наук і мистецтв проф. Фелікса Унгера на відкритті конференції
Виступ президента Європейської академії наук і мистецтв проф. Фелікса Унгера на відкритті конференції

Інноваційними та глибокими були виступи на пленарному засіданні президента Європейського центру AMEU проф. д-ра Людвіка Топлака (Ludvik Toplak), президента Європейської академії наук і мистецтв проф. д-ра Фелікса Унгера (Felix Unger), професора Кельнського університету проф. д-ра Клаудії Льобекке (Claudia Loebbecke), дослідників зі Словенії, Австрії, Словаччини, що порушували проблеми цифровізації, Big Data, штучного інтелекту, змін клімату та їх впливу на розвиток суспільства, бізнесу, природного та культурного середовища. Ключовими месседжами, що лунали у виступах, були міждисциплінарність, мультикультуралізм, міжнародна взаємодія, фокусування на потребах людей, необхідності використання новітніх технологій для покращення життя, у біомедицині, збереженні ресурсів, освітніх процесах.

Проф. Петер Павел Класінц
Проф. Петер Павел Класінц

Важливе місце у освітній та науковій діяльності Alma Mater Europaea посідає програма архівних та документознавчих студій, яку очолює проф. д-р Петер Павел Класінц (Peter Pavel Klasinc), з якою плідно співпрацює кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У роботі архівознавчої секції конференції взяла участь завідувач кафедри доктор історичних наук, професор Марина Палієнко, яка виступила з доповіддю про роль архівів у трансформації сучасного українського суспільства («The Role and Importance of Archives in the Transformation of the Modern Ukrainian Society»).

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки