Вітаємо з Ювілеєм! Заслуженому професору університету Ярославу Калакурі – 80!

2017 рік особливо насичений подіями у житті та творчості Заслуженого професора Ярослава Калакури – знаного  історика, історіографа, джерелознавця та архівознавця. Вже понад півстоліття його науково-педагогічна та організаційна діяльність пов’язана з Шевченковим університетом, у колективі якого він незмінно працює з 1972 р.: як заступник директора Інституту підвищення кваліфікації викладачів суспільних наук, проректор з навчальної роботи університету, директор Інституту суспільних наук, завідувач кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки, заслужений професор університету.

Майстерний лектор, учений-ерудит, він постійно перебуває у науковому пошуку, новими працями і дослідженнями відповідаючи на виклики сучасного інформаційного суспільства. Проф. Я.Калакура бере активну участь в імплементації новітньої концепції професійної архівної освіти в Україні. Реалізований під його керівництвом процес підготовки нового покоління університетських підручників забезпечив студентів фундаментальними навчальними посібниками з архівознавства, історичного джерелознавства, української історіографії.

У центрі уваги знаного вченого перебувають проблеми цивілізаційного підходу до історії і культури України, ментальності українського народу, демократизації українського суспільства та його євроінтеграції, децентралізації архівної системи, методології історіографічного дослідження. Займаючи активну життєву і громадянську позицію, Ярослав Степанович бере постійну участь не лише у наукових форумах, але й в освітніх і культурних заходах, відкритті численних документальних виставок, відстоює розширення прав дослідників на вільний доступ до архівної інформації.

Багаторічна і плідна праця Я.С.Калакури гідно оцінена державою: його нагороджено двома орденами «За заслуги» (ІІ і ІІІ ступеня), Почесною Грамотою Верховної Ради України, іменною премією Василя Веретенникова.

Колектив кафедри архівознавства висловлює шановному Ярославу Степановичу свою глибоку шану за довголітню творчу працю на славу рідної Alma Mater та теплі слова привітання з нагоди 80-ліття від Дня народження та 55-ліття науково-педагогічної діяльності!

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки